pl

Projekty - opracowujemy projekty obiektów budowlanych, kubaturowych od koncepcji wstępnej po projekt wykonawczy, również w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Specjalizujemy się w projektach budynków mieszkalnych (jedno, wielorodzinnych) jak i usługowych oraz przemysłowo-produkcyjnych. Tworzymy dokumentację wielobranżową na najwyższym poziomie merytorycznym, zgodną z obowiązującymi przepisami i normami (Eurokod).

Zabytki - posiadamy szerokie doświadczenie w projektowaniu wzmocnień, napraw i konserwacji konstrukcyjnej obiektów zabytkowych w kraju i za granicą. Nasi specjaliści uczestniczyli w projektach m.in. takich obiektów historycznych jak: Uniwersytet Wrocławski, Dworzec Główny PKP we Wrocławiu, Dworzec Główny w Sztokholmie, Muzeum Narodowe w Sztokholmie, Hala Stulecia we Wrocławiu i wielu innych zabytkach nieruchomych na terenie całego kraju.

Ekspertyzy - wykonujemy ekspertyzy techniczne obiektów w zakresie konstrukcyjno-budowlanym. W ramach opracowań przeprowadzamy badania nieniszczące elementów konstrukcyjnych, z zastosowaniem dedykowanego sprzętu (rezystografia, pomiary wilgotności, metody stress-wave i wiele innych). Nasze ekspertyzy posiadają jasno sprecyzowane wnioski i zalecenia w zakresie ewentualnych napraw, remontów i wzmacniania badanych obiektów.

Budownictwo energooszczędne - specjalizujemy się w projektach budynków o obniżonym zapotrzebowaniu na ciepło do ogrzewania, z wykorzystaniem standardu budynku pasywnego i energooszczędnego. We własnym zakresie wykonujemy optymalizację projektu w programie PHPP. Doskonalimy swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej imienia Güntera Schlagowskiego NON-PROFIT Sp. z o.o.

BIM 3D - posiadamy doświadczenie w realizacji precyzyjnych modeli BIM ( m.in.: Autodesk Revit®, AutoCad®). Całość dokumentacji cyfrowej opracowujemy w 3D unikając najczęściej powtarzanych przy tradycyjnym podejściu błędów i kolizji. Projekty istniejących obiektów (np. Hala Stulecia we Wrocławiu) wykonujemy z zastosowaniem laserowego skanowania 3D (High Definition Surveying) na podstawie utworzonej chmury punktów.

Nadzory – sprawujemy rzetelną kontrolę nad zgodnością realizacji z pozwoleniem na budowę, zasadami wiedzy technicznej oraz przepisami prawa. Nadzorowaliśmy wiele inwestycji w szczególności na terenie województw: dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego . W swoim zespole posiadamy doświadczonych kierowników budów i inspektorów nadzoru.

Legalizacje budynków – oferujemy inwestorom szerokie wsparcie w dążeniu do legalizacji samowoli budowlanych. Dbamy o przygotowanie wszystkich potrzebnych dokumentów do uzyskania pozwolenia na użytkowanie oraz reprezentujemy inwestora w rozmowach z inspektorem nadzoru. W ramach usługi wykonujemy inwentaryzację powykonawczą wraz z ekspertyzę techniczną potwierdzającą przydatność obiektu do użytkowania.

Wnętrza - dla naszych realizacji, na życzenie inwestora, wykonujemy szczegółowe projekty wnętrz z foto-realistycznymi wizualizacjami 3D. Tworzymy również panoramy 3D oraz animacje, które umożliwiają pełniejszy odbiór projektowanej przestrzeni. Dokumentacja wnętrz przygotowana jest w sposób umożliwiający pełną i bezproblemową realizacje zaprojektowanego wystroju. Każdy z naszych projektów uwzględnia osobiste preferencje inwestora.